Revenir au site

Yıl sonu çekilişi

Sonuç, gelir ve Şehit Kadir Yıldız İlkokulu için malzemeleri

Aksaray iline bağlı Akçakent Köyü Şehit Kadir Yıldız İlkokulu Müdürü Hasan YÜCEL’in , hepimizi motive eden aşağıdaki mesajının bizlere ulaşması üzerine, 2020 Yıl Sonu Çekilişi yapılmış olup, hepinizin özveriyle katıldığı bu çekiliş sonunda köy okulunda bulunan öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için toplam 11.000 TL gelir elde edilmiştir.

Okulumuzda bulunan çocukların aileleri başka şehirlerde işçi olarak çalışıyor. Çocuklar evlerde yaşlı insanlara emanet edilmiş durumda. Köyde internet yetersiz çoğunun evinde de televizyon yok. Uzaktan eğitimi takip edemiyorlar. Öğretmenler çalışmaları her çocuk için print ederek evlere dağıtıyorlar sonra da teslim alıyor. Okulda bir tane printer var. Toner ve kağıt ihtiyaçları birinci sıradaki ihtiyaçları. Bunların dışında hiç oyuncakları yok. Gelecek yardımlar için Küçük Dahi Ailesine şimdiden çok teşekkür ederiz.

- Hasan Yücel | Akçakent Köyü Şehit Kadir Yıldız İlkokulu

Aksaray, Akçakent Köyü’nde bulunan okulun öğrencileri için Küçük Dahi olarak satın alınan etkileyici sayıda kırtasiye malzemesi, spor malzemeleri, oyuncak ve kitapları teslim alan Şehit Kadir Yıldız öğretmenleri desteğiniz için çok teşekkür ederek, minnettarlıklarını iletmek üzere hazırladıkları ekte göreceğiniz fotoğrafları bizlere ulaştırdılar.

Küçük Dahi ekibi olarak , Anadolu’da bulunan Aksaray’a bağlı bu küçük dağ köyü ilkokuluna yardım seferberliğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Beklenenin çok üstünde gerçekleştirdiğiniz bu yardım, köy okulu öğretmenlerinin öğretim süreçlerini zenginleştirerek bu öğrencilerin eğitim hayatlarına önemli ölçüde destek sağlayacaktır.

Tous Les Articles
×

Vous y êtes presque...

Nous venons de vous envoyer un e-mail. Veuillez cliquer sur le lien contenu dans l'e-mail pour confirmer votre abonnement !

OK