Revenir au site

Karantinadan sonra, okula dönüş

Karşılama, sınıfta sosyal mesafe, hijyen önlemleri

· Okul hayatı,Haber

Bağlı bulunduğu resmi makamlar tarafından okul açılması talimatı geldiğinden beri en üst düzeyde sağlık önlemlerini almak ve en iyi şartlarda okulu açabilmek için yönetim birimi, öğretmenler, asistanlar ve destek ekibi olarak çok çalıştılar.

3 Haziran itibariyle, aşağıda belirtilen saatler arasında TPS- PS-MS-GS sınıflarında olan okula gelecek çocuklar velilerle birlikte Değirmentepe Mahallesi Ayhan Sokak No: 21 de bulunan okulu kapısında karşılanacak. Okul kapısı önünde yoğunluk yaşanmaması için aşağıdaki saat aralıklarına özellikle dikkat edilmesi öneriliyor.

  • 08:45-09:15 GS
  • 09:15-09:45  MS-PS-TPS

Sağlık güvenlik önlemleri

Sosyal mesafe kuralına dikkat ederek az sayıda çocuk olması için GS, MS ve PS sınıfları iki gruba ayrıldı. Okul binasına okulda çalışan personel dışında başka yetişkin alınmayacaktır. Okul çıkış saatleri; yarım gün olanlar için 12:15, tam gün olan çocuklar için 16:00, Cuma günleri ise 15:00 dir. Çocukları okulun kapısında teslim ederken maske kullanımına ve sosyal mesafeye dikkat edilmesi önerilir. Okul dışından hiçbir özel eşyanın ( oyuncak-uyku arkadaşı-kitap v.b. ) kabul edilemeyeceğini hatırlatılır. Semra Hanımın taşıma şirketi yeni bir gelişmeye kadar çalışmayacağı belirtilir.

Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığının göndermiş olduğu talimatnamede yer alan tüm kurallar ve uygulamalar harfiyen yerine getirilecektir: ateş ölçümleri ( günde en az iki kez) tüm alanlarda sosyal mesafe kuralı (sınıflar, yemekhane, bahçe..) sık sık ellerin yıkanması, tüm yetişkinlerin maske kullanımı, kapı, masa, sandalye,
tuvaletler, elektrik düğmeleri, dolap kapakları, oyuncaklar, kitaplar, v.b. tüm alanların gün içinde ve gün sonunda dezenfektasyonu ve kapalı mekanların havalandırılması. Bunun için temizlik personelimize ilgili eğitimler verilerek, bu yeni kuralların uygulanmasında ek görevler atanmıştır.

Okul, bu dönemi velilerin desteği ile en iyi şekilde geçireceğine emin. Çocukları tekrar ağırlayabileceği ve eğitimlerine daha alışıldık bir yerden devam edebilmelerini sağlayabileceği için çok memnun.

Okul evde kalan çoğunluğu unutmuyor ve TPS sınıfından GS sınıfına kadar Zoom üzerinden günlük aktiviteler önermeye devam ediyor. Padlet üzerinden velilere haftalık program ulaştırılıyor. Aynı zamanda her hafta bir okuma saati oluşturuluyor ve MS ve GS sınıflarında Türkçe dersleri devam ediyor.

Tous Les Articles
×

Vous y êtes presque...

Nous venons de vous envoyer un e-mail. Veuillez cliquer sur le lien contenu dans l'e-mail pour confirmer votre abonnement !

OK