• "Eğitim hayatına ilk adımlarım..."

  Tanıtım l Şube l Ekip

 • Tanıtım

  Değerlerimiz

  Erken çocukluk döneminde ikinci bir dil olarak Fransızca öğrenmeleri istenen çocuklar ve anadili Türkçe olmayan çocuklar için açılmıştır. Küçük Dahi Anaokulu Mart 2009 yılında Akatlar'da kurulmuştur. 16 Ağustos 2011 tarihinden itibaren Reşitpaşa Sezai Bey Sok. No:65' de yeni binasında eğitime devam etmiştir ve 2016 yılı Mart ayı itibari ile de Tan sok. No: 52’de ikinci binası ile eğitime devam etmektedir.

  Görevimiz

  Hedeflerimiz

  Okulun temel hedefi çocukları ilkokula hazırlamaktır. Küçük Dahi’de çocuklar oyun yoluyla eğlenerek dünyayı keşfederlerken kendi yaş özelliklerine uygun pedagojik yaklaşımlarla gelişimleri desteklenir ve merak dolu bir okul ikliminde eğitim alırlarken ikinci bir dil kazanma şansına sahip olurlar. Erken çocukluk döneminde ikinci bir dilin kazanılmasının öneminin bilinci ile okulumuzda görev yapan okulöncesi eğitimcileri, Fransız Dili ve Kültürünü gelişimsel pedagojik yaklaşımlarla uygulayarak küçük yaş çocukları için hazırlanmış uygun bir öğrenme ortamı oluştururlar.

 • "Yaş gruplarımıza göre

  Ya ana binaya ya da 2. şubeye gidiyoruz…"

  Küçük Dahi'nin ana binası, 2. binası ve tenefüs alanları
  • Ana bina - 3 kattan oluşan müstakil ve etrafını çevreleyen bir bahçeden oluşuyor ; içinde PS sınıfı (3 yaş grubu), MS sınıfı (4 yaş grubu) ve GS (5 yaş grubu) sınıfları yer almaktadır.

  • İkinci binamızda ise en küçükler TPS (2 yaş grupları) sınıfları ve uzaktan eğitim sistemi olan (CNED) ile eğitim alan 6-8 yaş çocuklarının sınıfları (ilkokul 1,2 ve 3 seviyesi) yer almaktadır. Bina üç katlı olup, ön ve arka tarafında bahçesi bulunmaktadır.

  • Her iki bina, yüksek ve korunaklı duvarlarla çevrilidir. Okullar, müstakil evlerin olduğu sakin çevrede olup ulaşımı kolay merkezi bir konumdadırlar.

 • İdari, pedagojik ve servis ekipleri

  "Bize göz kulak olan yetişkinler…"

  Kurucular

  Sevgi Yıldız & Dara Thong

  Bu iddialı eğitim projesinin arkasında iki girişimci var. Biri Montessori pedagojisi uzmanı, diğeri ise iş kadını. İkisi de eğitimcilerin ve idari ekibin her daim yanındalar.

   

   

  Yönetim kurulu üyesi

  Jean-Nicolas Lefilleul

  Uzun yıllar farklı ülkelerde Fransızca eğitimi vermiştir (anadil ve yabancı dil olarak). Ayrıca Portekiz'de ve Bulgaristan'da Fransız kültürel kuruluşların yönetimini ele almıştır. Bugün bu uzun süre gelen deneyimlerini bizlerle paylaşıyor.

   

  Kuruluş Müdürü

  ÇSE Ipek Balkaya

  İpek Balkaya, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Eğitimi Bölümü'nde Lisans ve Yüksek Lisansı'nı tamamlamıştır. 22 yıldır anaokullarında mesleğini yapmaktadır. Kuruluşundan bu yana da Petit Genie'de Kuruluş Müdürü olarak görev yapmaktadır.

  2. Şubenin sorumlusu

  Beril Sertkaya

  Özel Saint-Benoit Fransız Koleji mezunudur. Marmara Üniversitesi İşletme fakultesinde lisans ve Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. 1995 yılından beri İstanbul'da bulunan yabancı dilde eğitiim veren özel okullarda öğretmen, koordinatör ve danışman olarak çalışmıştır.

  Eğitmenler

  Frankofon Öğretmenler

  Onların görevi çocuklara güvenli ve adapte bir çevre sağlayıp onları ilkokula hazırlamaktır. Düzenli olarak çocuk pedagojisi ve çocuk psikoloji üzerine eğitimler almaktadırlar.

   

   

  Pedagoji danışmanı

  AGIRabcd derneğinin gönüllüleri

  Ünlü fransız derneği AGIR'de (1983), danışmanlık ve eğitim alanlarında emekli gönüllüler görev alıyor. Her sene, Fransa'dan gelen eğitim sisteminde uzmanlaşmış profesyonelleri okulumuzda ağırlıyoruz. Görevleri Pedagojik danışmanlık yapmak.

  Ergoterapi

  Caroline de Biolley

  Ergoterapi mezunu ve 15 senelik deneyimi olan Caroline, İstanbul’a taşınmadan önce Belçika’da çalıştı. Öğrenme güçlüğü olan çocuklara duyusal motor tedavisi uyguluyor. Eğitmenlerin öğrenime bedensel, duyumsal ve psikolojik yaklaşım konusunda duyarlılıklarını artırmak için okullarda eğitimler veriyor. (Daha fazla)

  Ortofonist

  Müge Aytekin

  İki dilli frankofon-türkofon, Paris'teki Sorbonne-Nouvelle Üniversitesi'nden ve Belçika'daki Liège şehrinde bir yüksek okulundan mezun olan ortofonist (Dil ve Konuşma Terapisti), Türkiye'ye (İstanbul) yerleşti. Küçük Dahi okulunda konuşma, ses, yazı dili ve matematikte mantıksal işlevin gelişimini stimüle etmek ve mümkün kılmak için faaliyetler sunuyor. (Daha fazla)

  Farkındalık - Mindfulness

  Selin Ilgaz (eğitmen)

  Psikoloji ve Nörobilim mezunu, Farkındalık üzerine uzmanlaşmıştır. Okullarda çocuklara Farkındalığı öğretebilmek için Mindful Schools tarafından eğitim görmüştür. Bu pratik sayesinde çocukların insancıl becerilerini geliştirmeyi hedeflemiştir.

   

   

  Servis ekibi

  Temizlik, bakım ve mutfak

  Toplamda 5 kişi okulun bakımından ve temizliğinden sorumlu. Mutfaktaki ekip her gün öğle yemeklerini ve atıştırmaları hazırlıyor.

   

   

   

   

  "Ve dikkatleri her zaman bizim üzerimizde…"

   

   

   

   

   

Tous Les Articles
×