Revenir au site

Küçük Dahi okulunun kapanışı

16 Mart itibariyle, belirsiz bir süreliğine

· Haber

Küçük Dahi'nin bağlı olduğu bakanlık tarafından okulların kapanması kararı alınmıştır.

16 Mart itibariyle okulumuz belirsiz bir süreliğine kapatılmıştır.
Velilerle iletişim Slack ve mail üzerinden devam edecektir.
Okulların açılışı yine bu yollarla haber verilecektir.
Çocukların okul müfredatını evde devam edebilmeleri için öğretmenler Slack üzerinden tavsiyeler, dokümanlar ve linkler paylaşacaktır.
Yönetim çocukların sağlığını korumak adına bugüne kadar gerekli hijyen koşullarını uyguladı. Yetkililer için Koronavirüs riski devam ettiği sürece aynı hijyen koşulları uygulanmaya devam edecektir.

1- Dezenfektasyon ve Temizlik :

  • Tüm sınıflarda ve okulun diğer kullanım alanlarında (giriş ve kantin gibi) el dezenteftanları bulunmaktadır. Sabahları okula girmeden önce bütün çocukların ellerine dezenfektasyon sürmelerini sağlıyoruz.
  • Tüm sınıflar ve ortak alanlar, hijyen uygulamalarına uygun olarak gün sonunda detaylı temizlenmektedir.
  • Servis araçları detaylı genel bir dezenfektasyondan geçirilmiş olup her günün sonunda şöför ve hosteslere verilen talimat sonrası gerekli günlük hijyen temizliği yapılmaktadır.(kapı kolu, kol tutamaçları ve kafalıklar silinmekte) . Ayrıca araçta bulunun el dezenfektanları binmeden önce çocuklar sürülmektedir.

2- Öğretmenler, çocuklara temizlik ve hijyen kurallarını çeşitli görsel afiş ve resimlerle anlatmakta, tuvalete gidildiğinde uygun el yıkama ve ağız/ burun gargarası yapmalarını sağlamaktadırlar. Bu uygulamaları 2 haftadır yürütmektedirler.

3- Mart ayı başından beri okula öğrenci ve çalışanlar dışında kimsenin girmemesi konusunda başlatılan uygulamaya devam edilmektedir. Bu uygulama, çocukların sabah gelişlerinde asistanlar tarafından okul girişinde karşılanarak sınıflarına bırakılması , öğlen ve akşam okul çıkışlarında da okul kapısından teslim edilmeleri şeklinde yapılmakatadır.

Yönetim bu durumun kısa süreli olmasını ve çocukların yakın zamanda tekrar okula dönebilmelerini umuyor.
Tous Les Articles
×

Vous y êtes presque...

Nous venons de vous envoyer un e-mail. Veuillez cliquer sur le lien contenu dans l'e-mail pour confirmer votre abonnement !

OK