Revenir au site

Okula dönüş zamanı! Nasıl en iyi şekilde hazırlanabiliriz?

İpuçları, Kaynaklar ve Faydalı Belgeler

· Tavsiye,Okul hayatı,Çocuk

Ebeveyn olarak okula dönüş döneminden çocuğunuz kadar - belki de daha fazla endişeleniyor olabilirsiniz. Bu makale size, çocuğunuzu okul ortamına girerken hazırlayabilmeniz ve ona eşlik edebilmeniz için bazı yararlı uygulamaların hatırlatılmasını amaçlamaktadır.

Büyük gün geldiğinde öğrencilerin kabulünün sorunsuz geçmesi için Küçük Dahi okulunun öğretmenleri yeni okul yılı için titizlikle hazırlanıyorlar. Şu anda okul projesiyle ilgili ekip toplantıları, öğretmen / asistan atölyeleri, mekanların düzenlenmesi gündemde. Aynı okula giriş formülü evde de uygulanabilir.

Okula başlamadan önce

Uzun bir dönem yaz tatili ritminde yaşamış olmanız büyük bir ihtimal. Çocuğunuzun, okul dönemine kolaylıkla alışabilmesi için evde de okul ritmine yakın yaşamaya başlamanız yardımcı olabilir. Bu, ondan yaklaşık 15 dakika kadar daha erken yatmasını ve kalkmasını istemek demek olabilir. Böylece yavaş yavaş daha düzenli bir yaşam hızına tekrar alışmaya başlayabilir. Mümkünse, maruz kaldığı ekranların kullanım süresini (televizyon, video oyunları, tabletler...) azaltmanız önerilir.

Ayrıca, okul yılının başlangıcından bir hafta öncesindeki günlerde evde eğitici aktiviteler düzenleyebilirsiniz. Bu, sınıfta yaşanacaklara alışmasını sağlayacaktır. Çocuğunuza, hayal gücünü kullanabilmesi için herhangi bir hedef belirlemediğiniz serbest oyun zamanları ayırdığınızdan emin olun. Bu uygulama okula adaptasyon sürecinde ona yardımcı olacaktır.

Arkadaşlarıyla bir tema günü düzenlemek için zamanınız varsa, bazı okul gezilerini veya bahçe saatlerini hatırlayacağından yararlı olacağından emin olabilirsiniz. Böylelikle yılın ilk zili çaldığında, benzer bir deneyim yaşamış olacaklar bile...

Evde, oğlunuzla veya kızınızla bir çalışma veya yaratım alanı düzenlemeyi düşünebilirsiniz. Daha büyükler için ödevlerini yapmaları için bir masa, en küçükler için bir çizim, heykel ve oyun alanı olabilir. Böyle bir alan zaten mevcutsa, alanını yeniden düzenlemek veya dekorasyonunu değiştirmek isteyip istemediğini sorabilirsiniz. Belki defter, kalem veya kırtasiye eşyalarına ihtiyacı olabilir. Ailesiyle birlikte okul malzemelerinin satın alınması, okula dönüş döneminde ailesinin desteğini hissedeceği için çocuk için yapıcı olabilir.

Okulun ilk haftaları

Yaz tatilinin sonu çocuklar ve ebeveynler için zor olabilir, bunun farkında olmak önemlidir. Endişelerinizi çocuğa iletmekten kaçınmak isteyebilirsiniz. Onunla beraberken, onun eğitimine gösterdiğiniz ilgiyi göstererek onu cesaretlendirin.

Elbette, öğrencinin özerkliğini geliştirmesi önemlidir, ancak desteğinizi hissetmesi de aynı derecede önemlidir. Bu yüzden, eve döndüğünde veya ödevini yapma saati geldiğinde, ona sınıfta öğrendikleri hakkında sorular sormayı ya da ödevini yaparken ona eşlik etmeyi teklif etmeyi düşünebilirsiniz.

Okula dönüş hakkında yararlı bilgiler bulmak için okul web sitemize bakabilirsiniz. Aile El Rehberi, okulun işleyişi ve okul hayatı hakkında size bilgiler verir. Etkinlikler sayfası, ilginizi çekebilecek tematik içeriklerden oluşur.

-Öğretim ekibi ve yönetim size güzel bir okula dönüş dönemi diliyor.

Tous Les Articles
×

Vous y êtes presque...

Nous venons de vous envoyer un e-mail. Veuillez cliquer sur le lien contenu dans l'e-mail pour confirmer votre abonnement !

OK