Revenir au site

Okul hareket halinde

Yeni alanlar, yeni ufuklar

· Not defterler,Okul hayatı
5 Kasım 2019 tarihi itibariyle okulumuz iki farklı alan kullanıyor. Ana binamız PS sınıfından GS sınıflarını kapsıyor ve Reşitpaşa'nın tepelerinde Değirmentepe - Ayhan sokak No : 21 adresinde bulunuyor. Bu büyük binada standartlara uygun sınıflar, büyük bir motrisite alanı ve geniş bir kütüphane bulunuyor. İkinci şubemiz yine Reşitpaşa Sezaybey caddesi, No : 65 adresinde bulunuyor ve içinde TPS ve CNED sınıflarını barındırıyor. Bu bina her yaş grubuna uygun olacak şekilde yeniden düzenlendi. Sizi bu yeni alanları resimlerle keşfetmeye davet ediyoruz.
Yeni binamızın ikinci ve son katında kütüphane bulunuyor. Çatıların altındaki bu alanda PS, MS ve GS sınıfındaki çocuklar okumaya zaman ayırabiliyor ve masal saatine katılabiliyorlar. Bu geniş oda büyük sayıda çocuk ve kitap ağırlayabiliyor. Boğaz manzarası eşliğinde hayal güçleri gelişen çocuklar anlatılan hikayeleri dinlemeye daha yatkın oluyorlar.
Bahçede çocuklar güzel günlerde dışarıda, yağmurlu günlerde ise üstü kapalı bir alanda eğlenebiliyorlar. Çocukların fiziksel hareket ihtiyaçlarını karşılayan bahçe ekipmanları aynı zamanda motor becerilerini de geliştirmelerini sağlıyor.
Kaydırağın altındaki dinlenme alanında çocuklar maceralarını birbirleriyle paylaşabiliyorlar.
Sınıflarda farklı aktivite köşeleri (mutfak köşesi, okuma köşesi, garaj köşesi...) ve günlük ritüel ve öğretilere yönelik alanlar var. Duvarlara asılan çocukların işleri ve farklı görseller sayesinde sene boyunca öğretilen bilgilerin özümsenmeleri için çocuklar destekleniyor.
Bu yeni alanlar aynı zamanda yeni aktiviteler geliştirmemizi sağlıyor. Yeni projelerden bir tanesi bahçenin bir köşesini bahçıvanlık köşesi olarak kullanmak. Çocuklar bu sayede öğretmenleri ile birlikte meyve ve sebze ekip büyümelerine tanık olabilecekler.
Yeni binaya yerleşim, alan ve lojistik getirilerinin yanı sıra aynı zamanda yeni öğretim perspetifleri sunduğu için Küçük Dahi için çok önemli bir adım.

Tous Les Articles
×

Vous y êtes presque...

Nous venons de vous envoyer un e-mail. Veuillez cliquer sur le lien contenu dans l'e-mail pour confirmer votre abonnement !

OK